Dotychczasowi zwycięzcy

Dotychczasowi zwycięzcy Międzynarodowego Biegu „Niepodległośći” od 2013 roku „Biegu Republiki Ostrowskiej|

 

1963 – Marian Ryfa (Stal Ostrów Wielkopolski)

1964 – Eugeniusz Skrycki (AZS Poznań)

1965 – Józef Rębacz (Widzew Łódź)

1966 – Józef Rębacz (Widzew Łódź)

1967 – Józef Rębacz (Widzew Łódź)

1968 – Tadeusz Rutkowski (Śląsk Wrocław)

1969 – Ireneusz Dalecki (Lumel Zielona Góra)

1970- Tadeusz Rutkowski (Warta Poznań)

1971- Tadeusz Rutkowski (Warta Poznań)

1972- Tadeusz Rutkowski (Warta Poznań)

1973- Tadeusz Rutkowski (Warta Poznań)

1974- Tadeusz Rutkowski (Warta Poznań)

1975- Henryk Nogala (Oleśniczanka Oleśnica)

1976 – Jan Dębski (Oleśniczanka Oleśnica)

1977 – Jan Dębski (Oleśniczanka Oleśnica)

1978 – Bogusław Kuś (Legia Warszawa)

1979 – Ryszard Moch (Stal Ostrów Wielkopolski)

1980 – Ryszard Przybyła (Górnik Zabrze)

1981 – Janusz Stańczak (Olimpia Poznań)

1982 – Krzysztof Wesołowski (Śląsk Wrocław)

1983 – Janusz Stańczak (Olimpia Poznań)

1984 – Janusz Bartosik (AZS AWF Gorzów)

1985 – Janusz Stańczak (Olimpia Poznań)

1986 – Krzysztof Wesołowski (Śląsk Wrocław)

1987 – Ryszard Małecki (Stal Ostrów Wielkopolski)

1988 – Sławomir Majusiak (Stal Ostrów Wielkopolski)

1989 – Sławomir Majusiak (Stal Ostrów Wielkopolski)

1990 – Sławomir Majusiak (Stal Ostrów Wielkopolski)

Grzegorz Gajdus (Oleśniczanka Oleśnica)

1991  – Leszek Bebło (Oleśniczanka Oleśnica)

Grzegorz Gajdus (Oleśniczanka Oleśnica)

Violetta Kryza (AZS Olsztyn)

1992 – Piotr Prusik (Gwardia Olsztyn)

Violetta Uryga (Zagłębie Lubin)

1993 – Farit Hajrulin (CSKA Moskwa)

Violetta Uryga (Kluczbork)

1994 – Sławomir Kąpiński (Gwardia Olsztyn)

Krystyna Pieczulis (AZS Katowice)

1995 – Andrzej Gordiejew (Białoruś)

Krystyna Pieczulis (AZS Katowice)

1996 – Andrzej Krzyścin (Altom Gniezno)

Krystyna Pieczulis (AZS Katowice)

1997 – Krzysztof Bałdyga (Browar Schaoler Namysłów)

Krystyna Pieczulis (AZS Katowice)

1998 – Waldemar Glinka (AZS AWF Wrocław)

Małgorzata Sobańska (AZS AWF Wrocław)

1999 – Dariusz Kruczkowski (Zawisza Bydgoszcz)

Małgorzata Sobańska (AZS AWF Wrocław)

2000 – Jan Zakrzewski (Oleśniczanka Oleśnica)

Violetta Uryga (Kluczbork)

2001 – Krzysztof Przybyła (Polwod Wawelno)

Grażyna Syrek (Olimpia Poznań)

2002 – Leszek Zblewski (Kościerzyna)

Grażyna Syrek (Olimpia Poznań)

2003 – Leszek Zblewski (Remus Kościerzyna)

Beata Szyjka (Victoria Racibórz)

2004 – Igor Geletin (Ukraina)

Katarzyna Czyż (AZS AWF Katowice)

2005 – Dariusz Kruczkowski (Zawisza Bydgoszcz)

Dorota Ustianowska (Częstochowa)

2006 – Dariusz Konarczak (Grunwald Poznań)

Violetta Uryga (Kluczbork)

2007 – Karol Rzeszewicz (SKLA Sopot)

Tatiana Belkina (Białoruś)

2008  – Marek Drzała (KMP Legnica)

Agnieszka Ciołek (AZS AWF Wrocław)

2009 – Radosław Kłeczek (UMiG Gogolin)

Agnieszka Ciołek (AZS AWF Wrocław)

2010 – Igor Teterukov (Grodno – Białoruś)

Anastasia Starovoitova (Mińsk – Białoruś)

2011 – Michał Kaczmarek (WKS Grunwald Poznań)

Swietłana Kougan (Białoruś)

2012 – Eugeniy Palonikow (Białoruś)

Svetlana Kudelicz (Białoruś)

2013 – Marcin Błaziński (WKB Meta Lubliniec)

Karolina Pilarska (WKB Meta Lubliniec)

2014 – Jurij Blahodir (Ukraina/Finisz Kalisz)

Karolina Pilarska (WKB Meta Lubliniec)

2015 – Jurij Blahodir (Ukraina/KS ICE MAT Team)

Karolina Pilarska (WKB Meta Lubliniec)

 

 

Najwięcej zwycięstw

Mężczyźni:

Tadeusz Rutkowski (Śląsk Wrocław/Warta Poznań) – 6 razy

Józef Rębacz (Widzew Łódź) – 3 razy

Janusz Stańczak (Olimpia Poznań) – 3 razy

Sławomir Majusiak (Stal Ostrów Wielkopolski) – 3 razy

Kobiety

Krystyna Pieczulis (AZS Katowice) – 4 razy

Violetta Uryga (Kluczbork) – 4 razy

Karolina Pilarska (WKB Meta Lubliniec)