55. Bieg Republiki Ostrowskiej za nami

bieg glowny start

Jacek Lesiecki z Wrocławia oraz Izabela Wierzchowska z Kalisza okazali się najlepsi w 55. Biegu Republiki Ostrowskiej, który w niedzielę rozegrano ulicami Ostrowa. Lesiecki potrzebował 33 minuty i 19 sekund na pokonanie 10 kilometrowej trasy.

Choć limit 900 opłaconych wpisowych wyczerpał się drugi rok z rzędu, w niedzielę w Ostrowie wystartowało 792 uczestników, a na mecie sklasyfikowanych zostało 790. Być może niektórych przestraszyła pogoda. Jedni narzekali na deszcz. Inni z kolei mówili, że była to wręcz wymarzona pogoda dla biegaczy i bicia rekordów życiowych.

Najszybszy okazał się Jacek Lesiecki z Wrocławia, który po raz pierwszy wygrał w Ostrowie, detronizując tym razem Marcina Witkowskiego z Krotoszyna. Zeszłoroczny zwycięzca tym razem finiszował piąty. Drugi linię mety minął Michał Fedorczuk z Nowej Soli. Kolejny raz na podium, tym razem na najniższym stopniu, stanął Ukrainiec Juriy Blahodir, który wygrywał Bieg Republiki Ostrowskiej dwa razy z rzędu w latach 2014-2015.

medale

Organizatorem imprezy jest Miasto Ostrów Wielkopolski. Współorganizatorami Klub Sportowy ICE-MAT Team, ICE MAT Chłodnictwo Zbigniew Matysik oraz Klub Sportowy Maraton.