57. Bieg Republiki Ostrowskiej za nami

Jacek Lesiecki z Wrocławia oraz Olga Kazimirowa z Ukrainy okazali się najlepsi w              57. Biegu Republiki Ostrowskiej, który w niedzielę 20 października odbył się ulicami Ostrowa Wielkopolskiego. Lesiecki potrzebował 33 minuty i 15 sekund na pokonanie 10 kilometrowej trasy.

Spośród 737 zarejestrowanych zawodników numery startowe odebrało 723, a na starcie 57. Biegu Republiki Ostrowskiej stawiło się 699. Linię mety minęło 694, w tym 149 kobiet.
W tym roku dla zawodników rozgrzewkę poprowadziła pani Karolina Krzywda z klubu SKY Fitness, który ufundował dla vouchery do klubu Fitness. Upominki dla zawodników przygotowały także firmy Woseba oraz Mahle Behr Sp.z o. o.

Tegoroczna pogoda sprzyjała zawodnikom – o godzinie 12.00 w ciepłych promieniach jesiennego słońca wystartowali biegacze z różnych zakątków Polski oraz z zagranicy.
Najszybszy okazał się Jacek Lesiecki z Wrocławia, który po raz kolejny wygrał w Ostrowie. Drugi linię mety minął Patryk Frąszczak z Krotoszyna. Na najniższym stopniu podium, stanął Marcin Witkowski z Krotoszyna.

Na mecie czekał okolicznościowy medal w kolorze brązowym, z artystycznym wizerunkiem Krzysztofa Komedy. Uczestnicy otrzymali również okolicznościowe ręczniki z ostrowskim ratuszem i pierwszym polskim burmistrzem miasta Stefana Rowińskiego oraz jak zwykle – ciepły posiłek tym razem przygotowany przez Restaurację Plażowa.

Organizatorem imprezy jest Miasto Ostrów Wielkopolski. a współorganizatorami: ICE MAT Chłodnictwo Zbigniew Matysik, Klub Sportowy ICE MAT Team, Klub Sportowy Maraton Ostrów oraz Klub Sportowy Fabryka Biegania Ostrów Wielkopolski.

Czołówka kategorii Open mężczyzn
1. Jacek Lesiecki – Wrocław
2. Patryk Frąszczak – Krotoszyn
3. Marcin Witkowski – Krotoszyn

Czołówka kategorii Open kobiet
1. Olga Kazimirowa – Ukraina
2.Izabela Wierzchowska – Kalisz
3.Małgorzata Wawrzyniak – Poznań

Pełne wyniki: wyniki:
https://wyniki.datasport.pl/results3131/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.