Witkowski wygrał 54. Bieg Republiki Ostrowskiej

818 osób ukończyło 54. Bieg Republiki Ostrowskiej, który w niedzielę, 23 października odbył się w Ostrowie Wielkopolskim. To znaczny wzrost frekwencji w porównaniu z zeszłym rokiem. Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Marcin Witkowski z Krotoszyna, który uzyskał czas 33 minuty i 58 sekund. Drugi finiszował Jurij Blahodir z Ukrainy, który wygrał dwie poprzednie edycje ostrowskiego biegu. Trzecie miejsce na podium zajął Patryk Frąszczak z Krotoszyna. Wśród pań najlepsza okazała się Agnieszka Golak z miejscowości Wyrzeka. Bieg zaliczany był do klasyfikacji Grand Prix Wielkopolski w biegach ulicznych na 10 kilometrów.

img_5745

Od początku biegu oderwała się ośmioosobowa czołówka, która na półmetku miała już kilkanaście sekund przewagi nad grupą pościgową. Na finiszu najlepszy okazał się Marcin Witkowski, który wiele razy zajmował czołowe miejsca w Biegu Republiki Ostrowskiej, ale jeszcze nigdy w historii jego nie wygrał. Blahodir miał z kolei szanse na trzeci triumf z rzędu, ale tym razem przybiegł do mety na drugim miejscu.  Wśród pań wygrała Agnieszka Golak. Tym razem zabrakło na starcie triumfatorki z trzech ostatnich edycji Biegu Republiki Ostrowskiej – Karoliny Pilarskiej.

Organizatorem 54. Biegu Republiki Ostrowskiej było Miasto Ostrów Wielkopolski, a współorganizatorami ICE-MAT Chłodnictwo Zbignie Matysik, KS ICE MAT Team i KS Maraton.

Pełne wyniki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.